İzmir’de En İyi Büyü Yapan Hocalar

şehirlere göre medyumlar

İzmir’de En İyi Büyü Yapan Hocalar

İzmir bölgesi, doğa üstü konularda merak sahibi olduğu kadar, ülkemizde geleneksel hale gelen fal ve büyü çeşitleri dışındaki çalışmalar ile de oldukça ilgilidir. Bu türler daha çok batıda popüler hale gelen tarot falı bakımı, yıldız name ve diğer astroloji ile ruhsallık ilişkili çalışmalardır. Tabi ki büyü yapımı ve büyü bozdurmak da bu bölgede de tüm diğer bölgelerimiz gibi oldukça yaygındır.

İzmir halkı, açık görüşlü bir kültüre sahip olmakla birlikte, birçok alan ve kültürden her tür çalışmaya açık fikirlilikle bakabilecek yapıdadır. Bu bölgede yapılan büyüler hem geleneksel izler taşımakta hem de daha önce de belirtiğimiz gibi hem batı hem doğudan esinlenilen yöntemlere karşı ilgili ve alakalı davranmaktadır.

İzmir’de yapılan büyü türleri

İzmir’de Ebced ve havas ilmini başarılı bir şekilde kullanan, işinde iyi ve becerikli hocalar oldukça fazladır. Arapça ve İbranice bilgisi de büyücülük için oldukça gerekli olmakla beraber, İzmir bölgesinde faaliyet gösteren büyücülerin de bu dillere oldukça hakim oldukları görülebilmektedir. Bu ilimler ve diller ışığında yapılan büyü türleri daha çok ülkemizin diğer yörelerinde rastlanan, yani geleneksel büyülerdir.

İzmir yöresinin karma ve batıdan etkilenmiş olan kültürü, büyü yapımı gibi fizik ötesi çalışmalarda da etkili olmuştur. Orta çağ Avrupa’sında popüler olmuş Pagan çalışmalarının esintileri, İzmir’de diğer şehirlere göre daha fazla rastlanan yöntemlerdendir. Voodoo büyüleri, elementlerle çalışmalar, farklı din ve sembollerle hazırlanan tılsımlar oldukça yaygındır. Bu nedenle İzmirde büyü yapan yerler de daha çok bu karma kültürden etkilenen mekanlar olmaktadır.

İzmir ve bölge illerde en çok talep edilen büyü türleri

İzmir, yaşam tarzı ve düşünce yapısı olarak farklılık gösteren, daha batılı ve rahat bir hayat görüşüne sahip olan illerimizden biridir. Fakat değişmeyen birtakım konular vardır ki fizik ötesine olan merak bunlardan biridir. Büyü çalışmalarında öne çıkan talepler arasında, İzmir bölgesi için aşk büyüsü önemli bir yere sahiptir diyebiliriz. Erken yaşta evlilik ve evlenme oranının kısmen düşük olduğu bu şehirde evlenme büyüsü talepleri birçok ile göre daha az olmakta, aşk tılsımı ve bağlama büyüsü gibi duygusal yoğunluk içeren büyüler diğerlerine göre daha fazla talep edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir